TROPHY CLUB SALUTES WOUNDED WARRIORS 5K/10K

Age Group Results

October 04, 2014


Results by www.chip2chipracetiming.com Chip-2-Chip Race Timing


5K Men: Top Finishers 1- 9 10-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99
5K Women: Top Finishers 1- 9 10-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99
10K Men: Top Finishers 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 65-99
10K Women: Top Finishers 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64

5K

Top

Female Overalls Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Kathleen Brown Coppell 812 43 10 22:48.2 23:10.5 0:22.2 7:20/M
Top

Male Overalls Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Lee Roskop Fort Worth 813 41 1 18:45.0 18:48.0 0:03.0 6:02/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Lisa Efthymiou 462 50 12 23:36.8 24:00.9 0:24.1 7:35/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Michael Sandefur 413 44 3 22:06.4 22:31.5 0:25.0 7:06/M
Top

Female 1 to 9

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Carleigh Tondre 485 5 136 39:51.1 40:02.6 0:11.5 12:49/M
2 Kelly Carter 820 8 156 46:42.3 47:09.6 0:27.3 15:01/M
3 Lucy Heard 817 8 157 46:45.2 47:12.3 0:27.0 15:02/M
Top

Male 1 to 9

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Eli Portnoy 829 8 13 23:54.0 23:57.1 0:03.0 7:41/M
2 Gavin Terry 568 9 18 24:24.6 24:28.0 0:03.3 7:51/M
3 Henry Moore 468 9 150 44:34.6 45:04.4 0:29.8 14:20/M
Top

Female 10 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Ava Moore 441 14 46 28:32.0 28:37.9 0:05.9 9:10/M
2 Payton Burns 843 11 138 40:08.3 40:18.6 0:10.3 12:54/M
3 Meg Booher 453 11 171 51:13.1 51:34.4 0:21.2 16:28/M
Top

Male 10 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Jack Clark 483 13 7 22:18.8 22:27.4 0:08.5 7:10/M
2 Mike Shikany Roanoke 806 14 21 24:55.7 25:04.1 0:08.4 8:01/M
3 Carson Hughes 801 14 22 25:09.0 25:17.6 0:08.6 8:05/M
4 Jacob Vasquez 572 14 43 27:59.4 28:23.4 0:24.0 9:00/M
5 Nathan Perez 545 14 70 30:16.6 30:39.8 0:23.2 9:44/M
6 Isacc Vasquez 571 14 91 32:45.9 33:08.9 0:22.9 10:32/M
7 Cole Hass Bedford TX 524 10 111 35:32.3 35:54.8 0:22.5 11:26/M
8 Alex Clark 481 12 114 35:39.3 35:42.6 0:03.3 11:28/M
9 Marc Rosa 491 10 174 52:21.5 52:39.7 0:18.1 16:50/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Ashley Burns 844 15 54 29:09.1 29:18.1 0:09.0 9:22/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Jake Booher 456 16 49 28:42.7 29:04.2 0:21.4 9:14/M
2 Jordan Newton 832 16 57 29:21.9 29:28.9 0:07.0 9:26/M
3 Jake Seamster 418 16 143 41:41.8 41:58.2 0:16.3 13:24/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Colleen Main 445 24 26 25:41.7 25:49.5 0:07.8 8:15/M
2 Erica Terneus 423 23 59 29:25.1 29:32.8 0:07.7 9:28/M
3 Ceidy Dee 449 22 73 30:45.4 31:07.0 0:21.5 9:53/M
4 Dania Rodriguez 549 23 109 35:04.5 35:29.1 0:24.5 11:17/M
5 Ashlin Jacobs 620 20 118 36:30.9 36:30.9 11:44/M
6 Karla Frye 518 20 132 39:26.7 39:52.9 0:26.2 12:41/M
7 Angela Bean Arlington TX 405 24 139 40:14.5 40:35.2 0:20.7 12:56/M
8 Jessica Taylor 566 24 141 41:32.5 41:41.2 0:08.7 13:21/M
9 Chelce Janoushek 528 21 178 52:58.9 53:24.4 0:25.4 17:02/M
10 Amanda Richards 548 24 179 53:00.0 53:25.2 0:25.2 17:03/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Brandon Hennessy 439 21 25 25:25.5 25:32.3 0:06.8 8:10/M
2 Kaelin Spencer 558 24 31 26:42.8 26:55.3 0:12.5 8:35/M
3 Jesus Sanchez 478 24 36 27:25.4 27:45.1 0:19.6 8:49/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Jessica C Rodriguez 550 28 37 27:35.6 27:59.8 0:24.2 8:52/M
2 Hannah Jeter 682 27 53 29:02.2 29:02.2 9:20/M
3 Merrissa Kuylen Fort Worth TX 420 25 63 29:44.7 29:59.3 0:14.6 9:34/M
4 Kelly Russell 825 27 71 30:28.9 30:46.9 0:18.0 9:48/M
5 Larissa Faulkenberry 416 28 83 31:50.1 32:09.6 0:19.5 10:14/M
6 Sandra Ortiz 494 29 84 32:01.2 32:20.4 0:19.1 10:18/M
7 Cristina Campos 493 27 86 32:06.6 32:25.5 0:18.8 10:19/M
8 Jessica Smith Decatur TX 557 25 96 33:12.8 33:25.0 0:12.1 10:41/M
9 Ivette Phifer Fort Worth TX 546 27 166 49:27.3 49:39.0 0:11.6 15:54/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Jason Johnsten 826 29 5 22:16.9 22:24.4 0:07.5 7:10/M
2 Ricky Guerra 492 25 56 29:15.7 29:34.0 0:18.2 9:24/M
3 Chris Jeter 530 28 116 36:08.4 36:41.7 0:33.2 11:37/M
4 Charles Bullard 506 28 125 38:03.1 38:26.2 0:23.1 12:14/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Kara Zantos 497 31 40 27:50.7 28:10.9 0:20.1 8:57/M
2 Amanda Dubois 511 32 65 30:02.2 30:13.4 0:11.1 9:39/M
3 Laura Hall 598 34 81 31:43.6 31:50.8 0:07.2 10:12/M
4 Brooke Vann 444 33 85 32:05.6 32:26.2 0:20.6 10:19/M
5 Elizabeth Morehouse 442 30 93 33:08.5 33:17.2 0:08.6 10:39/M
6 Tara Ahel 437 30 94 33:12.2 33:22.5 0:10.3 10:41/M
7 Michelle Williams 495 31 101 33:51.6 34:03.6 0:12.0 10:53/M
8 Tara Little Trophy Club TX 537 32 104 34:32.8 34:45.4 0:12.6 11:06/M
9 Maggie Farmer Trophy Club TX 515 33 105 34:33.5 34:46.1 0:12.5 11:07/M
10 Jennifer Eldridge 514 34 107 34:45.5 35:04.8 0:19.3 11:10/M
11 Dionna Hass 525 34 112 35:34.4 35:57.3 0:22.8 11:26/M
12 Heather Stone 565 31 122 37:18.9 37:46.1 0:27.1 12:00/M
13 Jessica Gilder Fort Worth TX 521 30 127 38:31.7 38:56.0 0:24.2 12:23/M
14 Kristina Moreno 424 31 133 39:30.2 39:45.7 0:15.5 12:42/M
15 Stephanie Moore 470 34 152 44:36.6 45:06.4 0:29.8 14:20/M
16 Kira Carter 507 32 164 49:20.7 49:49.3 0:28.6 15:52/M
17 Sheri Karp Plano TX 532 30 169 49:46.8 50:21.5 0:34.7 16:00/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Dustin Tondre Trophy Club TX 484 33 2 19:50.9 20:00.7 0:09.7 6:23/M
2 Ryan Jennings 827 32 6 22:17.2 22:26.0 0:08.7 7:10/M
3 Marquis Martin 842 31 74 30:49.0 31:05.4 0:16.4 9:55/M
4 Michael Edelstein 513 33 75 30:55.9 31:11.7 0:15.7 9:56/M
5 Michael Camarata 489 32 119 36:58.2 37:02.9 0:04.7 11:53/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Alena Hill 475 35 30 26:41.5 26:46.1 0:04.6 8:35/M
2 Lindsey Worsham Brateris 477 35 32 26:58.0 27:13.7 0:15.7 8:40/M
3 Crisha Hall 426 35 45 28:25.7 28:31.7 0:06.0 9:08/M
4 Lisa Parsons 408 35 61 29:26.9 29:35.8 0:08.9 9:28/M
5 Jessica Ledbetter 431 35 79 31:27.1 31:36.2 0:09.0 10:07/M
6 Camille Amidei 466 37 90 32:43.5 33:00.1 0:16.6 10:31/M
7 Kimberly Garrett 520 38 100 33:32.0 33:56.8 0:24.7 10:47/M
8 Michelle Lunday 538 38 108 34:46.9 35:05.3 0:18.4 11:11/M
9 Cherie Soni 471 39 115 36:06.1 36:33.3 0:27.2 11:36/M
10 Denise Rathmann 480 36 121 37:16.0 37:32.4 0:16.3 11:59/M
11 Amanda Arts 465 37 131 39:24.2 39:50.5 0:26.3 12:40/M
12 Cristina Marelus 833 38 140 41:23.2 41:36.0 0:12.7 13:18/M
13 Jamie Rinne 415 38 155 45:46.1 46:15.9 0:29.8 14:43/M
14 Kaycee Flores Haslet TX 421 39 162 49:14.5 49:29.2 0:14.7 15:50/M
15 Marisol Velazquez 430 39 163 49:20.3 49:34.2 0:13.9 15:52/M
16 Tammy Vela 429 36 165 49:24.6 49:38.9 0:14.3 15:53/M
17 Jessica Tondre Trophy Club TX 486 35 167 49:37.3 49:49.2 0:11.8 15:57/M
18 Page Stokes Dallas TX 560 38 168 49:46.6 50:20.7 0:34.1 16:00/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Keith Hale Trophy Club TX 479 38 15 24:04.5 24:12.4 0:07.9 7:44/M
2 Kyle Williams 496 35 19 24:50.7 25:02.6 0:11.9 7:59/M
3 Bryan Poteet 463 36 29 26:18.0 26:20.7 0:02.7 8:27/M
4 Blaine McMahan 461 36 44 28:05.2 28:33.9 0:28.6 9:02/M
5 Brad Amidei 464 39 62 29:29.3 29:44.3 0:14.9 9:29/M
6 Bret Shields Trophy Club TX 554 38 66 30:08.8 30:12.3 0:03.5 9:41/M
7 Aaron Peck 544 37 77 31:15.6 31:34.5 0:18.9 10:03/M
8 Keven McCown 457 36 106 34:33.7 35:07.9 0:34.2 11:07/M
9 Michael Moore 469 35 151 44:35.0 45:06.2 0:31.2 14:20/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Stephanie Gregston 425 43 50 28:46.7 28:52.7 0:06.0 9:15/M
2 Kathy Booher Fort Worth TX 454 44 51 28:51.1 29:11.4 0:20.2 9:17/M
3 Laura Finger 516 43 58 29:22.1 29:46.1 0:23.9 9:27/M
4 Michele Sandefur 414 41 64 29:57.0 30:21.6 0:24.6 9:38/M
5 Amy Balsinger 500 44 69 30:16.1 30:27.3 0:11.2 9:44/M
6 Tina Pearson 448 42 87 32:10.8 32:30.8 0:19.9 10:21/M
7 Rebecca McCown 458 42 120 37:05.4 37:40.8 0:35.4 11:55/M
8 Loy Newton Fort Worth TX 427 40 124 37:59.1 38:16.4 0:17.2 12:13/M
9 Shamron Wilder 619 42 126 38:13.0 38:35.3 0:22.3 12:17/M
10 Tiffany Behney 467 41 130 39:22.7 39:50.1 0:27.4 12:39/M
11 Monica Valdez 836 44 145 42:07.5 42:34.4 0:26.8 13:33/M
12 Karen Deane Ross 402 44 160 47:18.9 47:31.4 0:12.4 15:13/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Jiri Smetana 556 41 4 22:12.0 22:17.4 0:05.4 7:08/M
2 Clay Carroll 822 42 11 23:07.7 23:13.9 0:06.2 7:26/M
3 Brian Cruz Ft. Worth 802 40 39 27:50.3 27:55.1 0:04.7 8:57/M
4 Gregory Travitz 569 40 41 27:51.5 27:56.5 0:05.0 8:57/M
5 John Kutzke 412 43 78 31:19.2 31:26.1 0:06.8 10:04/M
6 Gabe Abdo 498 41 97 33:16.9 33:30.6 0:13.7 10:42/M
7 Eric North 541 43 153 45:28.6 45:56.8 0:28.1 14:37/M
8 Adam Goldman 828 40 180 1:01:06.1 1:01:27.2 0:21.0 19:39/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Lisa Hennessy 440 47 27 25:53.8 26:00.4 0:06.5 8:19/M
2 Tracey Shields Trophy Club TX 555 48 34 27:23.4 27:27.0 0:03.5 8:48/M
3 Cheryl Jensen 529 49 52 28:54.9 28:54.9 9:18/M
4 Laura Fabian 436 46 67 30:12.1 30:17.3 0:05.2 9:43/M
5 Heather Underwood 824 46 72 30:31.1 30:49.3 0:18.1 9:49/M
6 Debbie Sharpe 552 46 80 31:30.1 31:34.8 0:04.7 10:08/M
7 Dede Campbell Decatur 819 45 88 32:22.0 32:38.1 0:16.1 10:24/M
8 Kayanne Forney ` 841 49 92 33:05.7 33:27.7 0:21.9 10:38/M
9 Alicia Stewart 559 45 113 35:34.4 35:58.0 0:23.5 11:26/M
10 Deanna Clark 482 45 117 36:08.8 36:12.3 0:03.5 11:37/M
11 Lisa Baxter Rhome TX 501 48 134 39:42.7 39:52.8 0:10.1 12:46/M
12 Alicia Komarek 535 48 137 39:54.7 39:59.4 0:04.6 12:50/M
13 Beth Seamster Keller TX 417 45 142 41:40.9 41:57.6 0:16.7 13:24/M
14 Tracy Portnoy 830 49 158 47:18.4 47:48.3 0:29.9 15:13/M
15 Tina Rushing 474 47 173 52:16.2 52:54.3 0:38.0 16:48/M
16 Zulma Rosa 490 49 177 52:53.0 53:11.4 0:18.4 17:00/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Don McElwee 834 48 8 22:26.3 22:59.8 0:33.5 7:13/M
2 Jack I. Eastman Keller 808 45 17 24:20.1 24:38.9 0:18.8 7:49/M
3 Shane Taylor 567 46 23 25:12.8 25:19.7 0:06.8 8:06/M
4 Jeff Clark 509 45 24 25:19.2 25:44.8 0:25.6 8:08/M
5 Sim Portnoy 831 48 33 27:18.6 27:25.4 0:06.7 8:47/M
6 Frank Smith 410 49 38 27:43.4 27:50.6 0:07.2 8:55/M
7 Brian Matlock 649 46 48 28:36.4 29:03.1 0:26.6 9:12/M
8 John Wallace 460 48 60 29:25.4 29:51.8 0:26.3 9:28/M
9 Charles Valdez Flower Mound 835 47 82 31:49.4 32:23.2 0:33.7 10:14/M
10 Dale Komarek 534 47 98 33:17.9 33:22.4 0:04.5 10:42/M
11 Jay Booher Fort Worth TX 455 47 172 51:15.2 51:35.6 0:20.4 16:29/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Laurie Underwood 821 54 14 24:00.6 24:05.8 0:05.1 7:43/M
2 Sharon Senna 443 51 35 27:23.6 27:29.3 0:05.7 8:48/M
3 Tracey Brooks Rhome TX 505 50 55 29:09.5 29:20.8 0:11.3 9:22/M
4 Molly Kuehl Decatur TX 536 52 95 33:12.6 33:24.8 0:12.2 10:41/M
5 Eileen Lexa 438 54 102 34:06.3 34:13.9 0:07.5 10:58/M
6 Darby Tenney 447 52 123 37:33.0 37:45.9 0:12.8 12:04/M
7 Rhonda Jackson 488 54 146 42:10.1 42:24.8 0:14.6 13:34/M
8 Michelle French 450 52 154 45:35.6 45:55.4 0:19.7 14:39/M
9 Colleen Unick Fort Worth TX 428 53 161 48:04.7 48:21.7 0:17.0 15:27/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Mike Johnson Keller 807 54 16 24:07.8 24:13.7 0:05.8 7:45/M
2 John Patrick 543 50 28 26:04.2 26:21.3 0:17.1 8:23/M
3 David C 459 50 42 27:59.0 28:26.5 0:27.4 9:00/M
4 Karl Monger 540 53 47 28:32.5 28:38.6 0:06.0 9:10/M
5 Dion Gabaldon 519 50 99 33:28.8 33:54.1 0:25.2 10:46/M
6 Robert Fabian Lewisville 435 53 128 38:50.1 38:50.1 12:29/M
7 Robert French 451 53 149 43:28.4 43:48.4 0:19.9 13:59/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Kathy Haenszel 476 57 129 39:05.4 39:32.9 0:27.5 12:34/M
2 Merrilee Kuylen Fort Worth TX 419 56 144 41:42.1 41:58.3 0:16.2 13:25/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Harold Jandreau 527 56 9 22:30.3 22:34.9 0:04.5 7:14/M
2 Milton Watson 434 59 103 34:14.7 34:30.1 0:15.3 11:00/M
3 Ricardo Rodriguez 837 56 110 35:06.0 35:30.5 0:24.4 11:17/M
4 Mark Vaughan Waxhachie 816 57 135 39:50.4 39:58.9 0:08.5 12:48/M
5 Joe Hoover 411 55 147 42:41.8 42:47.4 0:05.6 13:43/M
6 Steve Bean Arlington TX 406 59 176 52:33.5 53:01.9 0:28.4 16:54/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Kim Andres Irving 803 61 20 24:51.0 24:51.0 7:59/M
2 Trish Bean 407 62 175 52:31.3 53:00.4 0:29.1 16:53/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Sean Kelly Irving TX 533 61 76 30:59.4 31:03.3 0:03.8 9:58/M
2 Mark Johnson Colleyville TX 531 64 89 32:40.5 32:46.8 0:06.3 10:30/M
3 Clifton Jackson 487 60 170 50:48.5 51:03.0 0:14.5 16:20/M
Top

Female 65 and over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Theresa Shed Rhome GA 553 71 148 42:55.5 43:06.7 0:11.2 13:48/M
Top

Male 65 and over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Vern Stansell 663 65 68 30:15.2 30:25.2 0:09.9 9:44/M
2 Bob Ross 401 73 159 47:18.8 47:31.1 0:12.3 15:13/M
 

10K

Top

Female Overalls Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Rachel Harp North Richland Hills 809 31 3 40:32.9 40:35.7 0:02.7 6:32/M
Top

Male Overalls Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Jeff Russell 823 35 1 37:47.5 37:50.1 0:02.5 6:06/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Melissa Eichenseer 657 48 12 45:52.2 45:57.8 0:05.5 7:24/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Shane Asbury 614 45 2 40:17.9 40:21.2 0:03.2 6:30/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Taylor Hall 838 17 56 57:14.2 57:29.9 0:15.7 9:14/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Katie Gaby Keller TX 671 22 54 56:52.8 57:04.6 0:11.8 9:10/M
2 Taylor Poole 690 23 94 1:06:00.2 1:06:10.3 0:10.1 10:39/M
3 Madeline Ross 694 22 99 1:07:37.2 1:07:47.6 0:10.3 10:54/M
4 Lindsey Nordling 688 23 100 1:07:38.5 1:07:48.0 0:09.5 10:55/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 John Mark Economidis 650 24 9 44:31.7 44:33.9 0:02.2 7:11/M
2 Brian Kenner 617 24 30 51:35.5 51:39.2 0:03.6 8:19/M
3 Zachary Dill 623 21 51 56:46.2 56:54.3 0:08.0 9:09/M
4 Conner Vaughan Maypearl 815 21 101 1:08:21.5 1:08:31.0 0:09.4 11:01/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Cameron Martin 685 27 21 48:48.7 48:55.0 0:06.2 7:52/M
2 Sarah Castellvi Los Angeles 818 25 48 55:45.5 55:52.8 0:07.3 9:00/M
3 Stacy Hardin 674 29 53 56:52.1 56:55.2 0:03.0 9:10/M
4 Sarah Webb 634 29 57 57:26.4 57:44.1 0:17.7 9:16/M
5 Lauren Lawson 599 27 66 1:00:49.0 1:00:55.3 0:06.3 9:49/M
6 Jessica Wallace 640 26 80 1:03:43.8 1:03:52.5 0:08.7 10:17/M
7 Cathy Linin 632 27 118 1:23:59.0 1:24:15.2 0:16.1 13:33/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 James Franko 636 29 17 47:15.0 47:28.4 0:13.3 7:37/M
2 Sean Kalseth 611 29 24 50:18.0 50:23.0 0:04.9 8:07/M
3 Carlos Rodriguez 641 25 28 51:14.8 51:23.0 0:08.2 8:16/M
4 Ben Jessup 615 29 36 53:03.9 53:06.7 0:02.8 8:33/M
5 Joseph Bishop 581 27 43 54:43.6 54:51.7 0:08.1 8:50/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Corenna Goodmay 605 33 31 51:46.9 51:58.4 0:11.4 8:21/M
2 Heather Yamane Grapevine TX 563 30 35 52:16.8 52:31.6 0:14.7 8:26/M
3 Ashley Lawson 601 31 38 53:52.0 53:57.2 0:05.1 8:41/M
4 Maria Vasquez 561 31 47 55:39.6 55:55.0 0:15.3 8:59/M
5 Deanna Hill 679 31 49 55:57.6 56:09.3 0:11.6 9:01/M
6 Laura Rampley 692 34 61 58:28.4 58:38.9 0:10.4 9:26/M
7 Emily Rutherford Rhome TX 589 33 65 1:00:41.9 1:00:56.6 0:14.6 9:47/M
8 Helen Mootz 687 33 72 1:02:14.9 1:02:24.6 0:09.7 10:02/M
9 Tenille Williams 562 33 74 1:03:14.4 1:03:25.0 0:10.6 10:12/M
10 Tina Knudson 607 31 85 1:04:42.4 1:04:57.2 0:14.7 10:26/M
11 Angela Taylor 698 31 88 1:05:01.9 1:05:11.7 0:09.7 10:29/M
12 Kim Bryson 594 34 89 1:05:07.5 1:05:23.1 0:15.5 10:30/M
13 Emily Tueller 700 30 96 1:06:08.1 1:06:30.0 0:21.9 10:40/M
14 Shannon Hely Keller TX 676 32 109 1:19:05.4 1:19:24.8 0:19.4 12:45/M
15 Courtney Harden 587 30 116 1:22:25.4 1:22:39.7 0:14.2 13:18/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Lee Hardin Trophy Club TX 673 32 7 43:31.0 43:33.9 0:02.9 7:01/M
2 Joey Jessup Trophy Club TX 616 34 10 44:49.4 44:51.4 0:02.0 7:14/M
3 Jon Barthlow 656 32 11 45:28.5 45:35.5 0:07.0 7:20/M
4 Chris Tower 699 32 27 50:25.3 50:47.0 0:21.7 8:08/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Amanda Brewer 662 36 23 49:31.3 49:36.5 0:05.2 7:59/M
2 Helen Yang 659 36 46 55:23.4 55:28.5 0:05.0 8:56/M
3 Michelle Beck 606 39 86 1:04:47.7 1:05:02.3 0:14.5 10:27/M
4 Angela Hicks 677 37 90 1:05:21.1 1:05:41.9 0:20.8 10:32/M
5 Erin McFatridge 686 35 106 1:13:28.1 1:13:31.8 0:03.7 11:51/M
6 Nicole Land 642 36 111 1:19:30.3 1:19:44.3 0:13.9 12:49/M
7 Deana West 592 38 117 1:22:25.8 1:22:39.8 0:13.9 13:18/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Pete Horsfall 680 36 16 46:52.0 46:56.5 0:04.5 7:34/M
2 Sean Hicks 678 38 26 50:25.2 50:46.9 0:21.7 8:08/M
3 Geoffrey Rohrer Trophy Club TX 693 37 34 52:16.1 52:21.6 0:05.4 8:26/M
4 Will Wright 631 36 55 56:54.4 57:11.9 0:17.4 9:11/M
5 Brian Lee 629 35 97 1:07:14.8 1:07:29.7 0:14.9 10:51/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Jill Watson 633 41 64 1:00:03.8 1:00:13.2 0:09.4 9:41/M
2 Denise Jacobs 621 43 73 1:02:41.7 1:02:49.4 0:07.6 10:07/M
3 Kari Saul Decatur 551 41 76 1:03:16.0 1:05:02.0 1:45.9 10:12/M
4 Alexis Austin 608 40 114 1:22:13.4 1:22:30.1 0:16.6 13:16/M
5 Amiee Pipes 627 41 119 1:24:55.9 1:25:12.1 0:16.2 13:42/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Troy Clarkson 597 41 15 46:47.9 46:59.3 0:11.3 7:33/M
2 Sean Shope 840 44 29 51:31.1 51:46.3 0:15.1 8:19/M
3 Christopher McAllister 635 44 39 54:17.5 54:36.0 0:18.4 8:45/M
4 Anthony Thompson 630 40 40 54:19.0 54:37.6 0:18.6 8:46/M
5 Steven Pfeifer 658 43 45 55:22.9 55:30.7 0:07.8 8:56/M
6 Kee Sourjohn 591 44 60 58:27.7 58:42.2 0:14.5 9:26/M
7 Wesley Bumgarner 582 43 62 58:28.9 58:42.7 0:13.8 9:26/M
8 Md Rachal 691 42 75 1:03:15.0 1:03:25.0 0:09.9 10:12/M
9 Tony Marmon 684 44 82 1:04:29.6 1:04:45.8 0:16.2 10:24/M
10 Tommy Land 643 42 110 1:19:30.0 1:19:44.2 0:14.2 12:49/M
11 James Lee 609 41 113 1:20:05.2 1:20:21.7 0:16.5 12:55/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Shelley Jones 655 46 67 1:00:49.4 1:00:56.3 0:06.8 9:49/M
2 Theresa Dawson 648 46 79 1:03:34.9 1:03:46.3 0:11.3 10:15/M
3 Lisa Lofton 593 46 83 1:04:36.6 1:04:54.6 0:18.0 10:25/M
4 Amara N. Chan 583 46 107 1:16:55.4 1:17:09.9 0:14.5 12:24/M
5 Melinda King 626 45 112 1:19:56.5 1:20:11.6 0:15.1 12:54/M
6 Alicia Curtis 610 46 115 1:22:14.9 1:22:31.2 0:16.2 13:16/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Sean Grady 653 46 4 42:04.6 42:07.5 0:02.9 6:47/M
2 Brian Brownell 664 45 8 43:34.8 43:36.9 0:02.1 7:02/M
3 Gary Brooks 618 47 14 46:25.9 46:28.6 0:02.6 7:29/M
4 Ron Jacobs 622 47 19 48:07.4 48:14.9 0:07.5 7:46/M
5 Kevin Davis Roanoke 666 45 20 48:43.5 48:48.0 0:04.4 7:51/M
6 Steve Seffrin 590 45 22 49:21.9 49:34.8 0:12.9 7:58/M
7 Richard Galemore Keller TX 584 48 33 52:02.5 52:13.2 0:10.7 8:24/M
8 Ken Finger 669 45 37 53:49.1 53:55.3 0:06.1 8:41/M
9 Richard Jones 654 49 68 1:00:49.8 1:00:56.3 0:06.4 9:49/M
10 Jon McCracken 647 47 78 1:03:33.7 1:03:46.0 0:12.2 10:15/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Gayle Cobb 628 51 18 47:57.1 49:44.7 1:47.6 7:44/M
2 Carole Garten 644 50 58 57:39.8 57:47.5 0:07.7 9:18/M
3 Luonne Malone 624 53 71 1:02:09.2 1:02:26.5 0:17.3 10:01/M
4 Bonnie Lane 637 52 77 1:03:31.7 1:03:43.0 0:11.2 10:15/M
5 Patricia McKowen 639 50 84 1:04:38.2 1:04:47.2 0:09.0 10:25/M
6 Sherry Yellin 603 50 91 1:05:38.1 1:05:57.3 0:19.1 10:35/M
7 Lisa Strickland 602 50 92 1:05:38.8 1:05:57.8 0:18.9 10:35/M
8 Lynda Shue 646 53 93 1:05:59.4 1:06:13.0 0:13.6 10:39/M
9 Suzette Hong 613 51 102 1:11:07.2 1:11:11.5 0:04.3 11:28/M
10 Tracey Dalies 839 52 105 1:12:48.6 1:13:04.7 0:16.1 11:45/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Jack Hase 675 53 5 42:31.9 42:34.4 0:02.5 6:51/M
2 John Winstead 604 53 6 43:22.7 43:28.0 0:05.3 7:00/M
3 Doug Waters Carrollton 811 50 13 45:53.6 46:02.8 0:09.2 7:24/M
4 Alan Norris 689 52 25 50:23.5 50:29.3 0:05.8 8:08/M
5 Phil Smith 638 51 59 57:52.6 57:58.4 0:05.7 9:20/M
6 Mark Malone 625 51 81 1:04:00.1 1:04:18.9 0:18.8 10:19/M
7 Timothy Garten 645 50 87 1:04:56.4 1:05:05.2 0:08.8 10:28/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Brenda Jacobs 681 56 63 59:30.6 59:34.9 0:04.2 9:36/M
2 Cindy Dumas 612 58 69 1:00:57.6 1:01:09.2 0:11.6 9:50/M
3 Susan Stone 600 55 98 1:07:32.9 1:07:50.4 0:17.5 10:54/M
4 Linda Hoover 596 56 108 1:18:32.5 1:18:45.2 0:12.7 12:40/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Jeff Gartland Trophy Club TX 585 55 32 52:02.1 52:13.0 0:10.8 8:24/M
2 William Featherston 595 55 41 54:20.7 54:23.9 0:03.2 8:46/M
3 Mike Mulholland Grapevine TX 660 59 44 55:11.6 55:24.1 0:12.4 8:54/M
4 Leroy Green Bridgeport 805 58 50 56:22.6 56:34.1 0:11.5 9:05/M
5 David Harp Hurst 810 57 95 1:06:03.2 1:06:12.5 0:09.3 10:39/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Kayleen Puiszis 661 60 70 1:01:25.4 1:01:36.6 0:11.1 9:54/M
2 Kathy Snyder 695 63 120 1:29:42.9 1:30:00.2 0:17.2 14:28/M
Top

Male 65 and over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Jack Englant Euless 814 66 42 54:31.6 54:36.6 0:04.9 8:48/M
2 Max Pomm Dallas 804 65 52 56:48.2 56:51.7 0:03.5 9:10/M
3 Roger Grady 652 69 103 1:12:15.2 1:12:28.9 0:13.7 11:39/M
4 Jane Grady 651 68 104 1:12:25.7 1:12:40.4 0:14.7 11:41/M